Ve Chvaleticích nerozhodně

Po povedeném domácím představení proti Lanškrounu zavítalo družstvo Hlinska tentokrát do Chvaletic. Vzhledem k zápasu žen, který ve Chvaleticích začínal již v 9:00, byl oficiální začátek prvního zápasu stanoven až na 11 hodinu, dal se tedy předpokládat dlouhý volejbalový den.

TJ Energetik Chvaletice – SKO Hlinsko A 3:2 (-23,18,-21,15,8)

Po páteční celo-týmové poradě jsme se plni odhodlání vydali k zápasu do Chvaletic. První zápas měl oficiální začátek v pro nás netradiční čas v 11:00. Do této doby vše probíhá klasicky, domácí ženy vyhrávají 3:0 (díky za to), do příjezdu „hlineckého“ vozu zvládáme s „Mártym“ dramatické koše, poté následuje poctivá rozcvička a nakonec i samotný zápas.                Do zápasu vstupujeme  více než dobře, udržujeme si celý set několikabodový náskok a i přes drobné zaváhání v koncovce jdeme do vedení. Druhý set byl provázen naším katastrofálním příjmem a tak po zásluze prohráváme a nabuzený soupeř srovnává na 1:1. Následující 2 sety přesně kopírují první část zápasu, nedaří se příjem a po „výprasku“ ve čtvrtém setu následuje tie-break. V něm se nám nedaří soupeře ubránit a bohužel prohráváme se značným rozdílem ve skóre.

Sestava: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Aleš Bažout (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U), Ondřej Dvořáček (L)

TJ Energetik Chvaletice – SKO Hlinsko A 1:3 (-13,21,-19,-17)

Před druhým zápasem opět čekáme na dohrání zápasu v KP1 místních žen, což nám dalo dostatek času na přemýšlení a trochu sebereflexe. Opět padne několik peprnějších výrazů, po kterých se odebíráme sledovat zápas z horní tribuny. Lehké občerstvení v místním bufetu nám zpříjemňuje čekání, až se někdy kolem půl 4 dostáváme opět na hřiště. Klasické (nyní vítězné!) koše s Michalem, rozcvičení a může se začít. V prvním setu vlétl na překvapené domácí hlinecký hurikán a soupeřovo skóre se zastavilo už na magickém čísle třináct. V následujícím setu nezvládáme úvod setu a i přes velkou snahu nestíháme stáhnout velký náskok soupeře – 1:1. Následující dva sety se nám daří zlepšit příjem na přijatelnou úroveň a Martin Hudík může rozhazovat nahrávky jak se mu zlíbí. Na středu se výborně chytil Martin Bořil a také díky tomu vcelku jasně vítězíme v následujících dvou setech a v celém zápase 3:1.

Sestava: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U), Ondřej Dvořáček (L)

I přes velmi špatný příjem hlavně v prvním zápase, jsme odvedli celkem slušný výkon. Opět můžeme litovat ztráty prvního zápasu, který nám utekl až v samotném tie-breaku. Druhý zápas byl již prakticky celý v naší režii a vítězství na hřišti soupeře se bude počítat.

Díky dnešnímu vítězství jsme se v tabulce posunuli na výborné 3. místo, které budeme chtít potvrdit v posledním domácím zápase v tomto kalendářním roce,  kdy 27.11. přivítáme v hale hlineckého gymnázia tým ze Svitav. Zápasy začínají v 10:00 a v cca 12:30, přijďte nás opět povzbudit, budeme to potřebovat!