Volejbal v Hlinsku: Vítězná série pokračuje

V neděli 13.11. jsme se opět po 14 dnech představili na domácí palubovce v hale hlineckého gymnázia. Soupeřem nám byl v 9. a 10. kole pro nás naprosto neznámý soupeř z Lanškrouna.

K prvnímu zápasu nastupujeme po vlažném rozcvičení chvíli před 10 hodinou  a již samotné rozcvičení jako by bylo předzvěstí zápasu. Katastrofální příjem podání  soupeře má za následek celkem jasně prohraný první set, kdy jsme v celém průběhu ztráceli na soupeře několik bodů a tento náskok se nám nepodařilo stáhnout. Do druhého setu nastupujeme po pár peprných slovech  (klasicky Martin) s cílem dostat se do hry a začít bojovat. Tento cíl se částečně daří, kdy po zlepšeném příjmu srovnáváme na 1:1 a začínáme prakticky znovu.  Další dva sety jsou přesnou kopií těch úvodních, opět prohráváme lichý set, abychom po zlepšeném výkonu v setu čtvrtém srovnali na 2:2 a dostali zápas do tie-breaku. V tie-breaku taháme za kratší konec, prohráváme již 10:6, oba time-outy vyčerpány, ale ještě není konec. Nutno dodat, že v závěru setu nám k obratu pomohl soupeř  vlastní nedisciplinovaností, kdy hráč hostů obdržel žlutou kartu po diskuzi o sporném míči s rozhodčím a to znamenalo velmi cenný bod na naší straně. Nabídnutou šanci neodmítáme a proměňujeme druhý setball a vítězíme 3:2. Kaňkou na celém zápase je chování hostujícího smečaře, který nezvládl vypjatou koncovku 5. setu a po několika nejednoznačných výrocích rozhodčích po zásluze obdržel červenou kartu za urážlivé chování, což znamenalo stop do odpoledního zápasu.

Tento zápas jsme zvládli s velkou dávkou štěstí , ale i když jde o upracované vítězství, dva body do tabulky se počítají.

Druhý zápas jsme začali cca 30 minut po skončení prvního. Soupeře jako by zlomila vypjatá koncovka z tie-breaku předchozího zápasu a nastoupil do utkání  velmi odevzdaně a z tohoto stavu se nedostal až do konce zápasu, který jsme zvládli celkem bez problémů s výsledkem 3:0.

Výsledkově tedy pokračujeme ve vítězné sérii, kdy máme po dnešku již 4 neprohrané zápasy v řade. Herní projev týmu ale nebyl především v prvním zápase vůbec ideální. Můžeme jen doufat, že se nám brzy vrátí herní pohoda podobná té ze druhého zápasu v Litomyšli.

Z týmu lze pochválit snad jen výkon Martina Hudíka, který především v prvním zápase neúnavně spravoval špatný příjem našeho týmu a také Jirku Kohla, který ve druhém zápase  výborně zastoupil nemocného Tomáše Jirmáska na postu univerzála.

Velký dík patří také hlineckému publiku, které nás především v prvním zápase neúnavně hnalo za vítězstvím.

Za týden nás čeká venkovní souboj se silným týmem Chvaletic a za 14 dní (27.11.) se představíme opět v domácím prostředí , kdy přivítáme tým ze Svitav.

SKO Hlinsko – VO TJ Lanškroun 3:2 (19, -21, -22, 21, 12) a 3:0(23, 22, 11)

Sestava Hlinska v prvním zápase: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U)

Sestava Hlinska ve druhém zápase: Michal Půža, Václav Málek (oba S),  Aleš Bažout, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Jíří Kohl (U)