Hlinecké probuzení v České Třebové

V neděli 25.1.2015 jsme se vydali na nejdelší cestu v rámci soutěže KP-1 do "Mekky" volejbalu v Pardubickém kraji - do České Třebové.

V poměrně dobré náladě s odhodláním odčinit nepovedené výsledky z domácích zápasů jsme kolem 9 hodiny dorazili do České Třebové, kde jsme v hale byli přivítáni judisty, kteří v hale soutěžili v rámci svých soutěží. Museli jsme se tak přesunout do nedaleké hale "Na skále". Ani to nás však nepřipravilo o dobrou náladu a chuť odvézt si všechny body zpět do Hlinska.

Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě Půža, Procházka (smeč), Kohl, Bořil (blok), Jirmásek (univerzál), Kováč (libero) a na nahrávce se objevil Ondra Dvořáček. Z lavičky potom kryl záda ostatním navrátilec Málek.

Od prvního míče byla na naší straně vidět obrovská chuť do hry a než se soupeř stačil rozkoukat, již prohrával 1:0 na sety. Druhý set byl napínavější a rozhodoval se až v koncovce, ve které však vzal odpovědnost na svá bedra Martin Bořil a svým blokařským představením nedal soupeři šanci. První bod byl doma, nám to však nestačilo :) Ve třetím setu jsme již žádné drama nepřipustili a konečně jsme si připsali první vítězství v roce 2015.

Do druhého zápasu jsme provedli dvě změny v sestavě, kdy se na libero přesunul Michal Půža a jeho post na smeči zaujal s chutí hrající Michal Kováč. Druhá změna proběhla na postu univerzála, kdy se po dohodě dostal na hřiště Málek a Tomáš Jirmásek převzal roli pomyslného žolíka na lavičce. Změny v sestavě nic neubraly na naší chuti vyhrát i druhý zápas. První set byl nejvíce vyrovnaný a rozhodla ho až vyrovnaná koncovka, ve které si připsali blokařské úspěchy skvěle hrající Procházka a také Málek. Tento moment byl ve druhém zápase zřejmě rozhodující, v dalších dvou setech jsme domácím povolili maximálně 19 bodů. Druhé vítězství a opět 3:0.

V celém zápase na útoku dominoval Lukáš Procházka, s jehož zarantními útoky si domácí nevěděli absolutně rady. Na bloku tradičně úřadovali oba "střeďáci" Kohl Bořil. Jistotou na příjmu oplýval Michal Kováč a Michal Půža, jehož bojovnost ocenil i rozhodčí. Po dlouhé pauze odehrál skvělý zápas Ondra Dvořáček, jehož pestré nahrávky s chutí využívali všichni útočící hráči .

TJ Sokol Česká Třebová II B - SKO Hlinsko A 0:3 (-17,-23,-19) a 0:3 (-23,-18,-15)

Nedělní výlet do České Třebové tedy dopadl na výbornou. Rádi bychom pozvali příznivce hlineckého volejbalu na další domácí zápas, kde se pokusíme navázat náš výkon z České Třebové a překvapit 2. tým tabulky Choceň. Zápas se koná v neděli 1.2. 2015 v hale hlineckého gymnázia. První zápas začíná v 10 hodin, druhý potom dle domluvy obou týmů po skončení prvního zápasu.