První utkání v novém roce

V neděli 11. 1. 2015 se v tělocvičně Gymnázia K. V. Raise uskutečnil první domácí zápas v novém roce ve volejbalové soutěži krajského přeboru mužů 1. třídy, čímž byla odstartována jarní část po vánoční přestávce. Domácí celek přivítal nevyzpytatelného soupeře z Pardubic, kterému měl vracet jednu porážku z jeho palubovky.

Hned v úvodu prvního setu došlo k několika nevynuceným chybám ze strany domácích, kteří se rychle dostali do ztráty a museli celý set dotahovat několikabodové manko, což se jim ale bohužel nepodařilo a tak prohráli první set v novém roce. Zlepšenou hrou v druhém i třetím setu a díky několika střídáním domácí přehřáli celek z Pardubic a otočili stav zápasu na příznivých 2:1. Soupeř se ztrátou dvou setů nenechal vykolejit, pomocí několika střídání a změnou rytmu hry soupeř vyrovnal hru a v koncovce díky chybám domácích si vynutil pátý, rozhodující set. Do něho volejbalisté nastoupili razantně a rychle se ujali vedení 7:0. Domácí i přes nepříznivý stav dokázali skóre vyrovnat a dokonce se ujmout i vedení, ale po sérii nepřesností doslova darovali set a tím i zápas hostům. Výsledek tedy prvního zápasu 3:2 ve prospěch Pardubic.

Druhé utkání začalo asi za 40 minut. Domácí vstoupili lépe do utkání a přinesli si vedení do koncovky prvního setu. Tam ale jakoby tíha okamžiku opět dolehla na domácí borce, kteří nedokázali dostat z hlavy promarněné koncovky předchozího zápasu a set opět ztratili. Jak se ukázalo, bylo to rozhodující pro vývoj celého zápasu, neboť následující 2 sety již byli pouze diváky na vlastní palubovce a sety v rychlém sledu prohráli rozdílem třídy rychle 3:0. Do utkání nastoupili smečaři Půža, Procházka, Kováč, blokaři Kohl, Bořil, nahrávači Veselý, Kerbr a univerzál Jirmásek.

Rádi bychom poděkovali všem fanouškům, kteří se dostavili na zápas a neúnavně povzbuzovali domácí a rádi bychom je pozvali i na další domácí utkání, které se uskuteční tuto neděli v 18. 1. 2015 opět v tělocvičně Gymnázia K. V. Raise od 10 hodin proti vedoucímu celku z Litomyšle.