Druhé utkání, opět venku!

V sobotu 18.10. jsme se odebrali na soutěžní dvojutkání do Litomyšle, kde nás čekal jeden z favoritů celé soutěže tohoto roku a po prvním kole 100% tým. V týmu proti minulému utkání došlo k 3 změnám ve složení a to hned na důležitém postu nahrávače, kde A. Veselého vystřídal O. Dvořáček, neboť se nemohl zúčastnit z pracovních důvodů. Dále poprvé v sezóně se k týmu připojil zkušený Zdeněk Kerbr, dříve hrající i 2. ligu za tým Přibyslavi. Ze zdravotních důvodů se nemohl zúčastnit Michal Kováč, který utrpěl zranění v týdnu na tréninku a přejeme mu brzké uzdravení. Nejistý byl start Tomáše Jirmáska, který sice s týmem odcestoval na zápas, ale pouze v roli střídajícího hráče, neboť ho trápilo nachlazení a teplota. Naše sestava tak čítala ve skutečnosti pouze 6 hráčů, což pravda nebylo moc.

Hned při rozcvičce se ukázal rozdíl mezi mekami volejbalu, kdy družstvo Litomyšle mohlo v podstatě sestavit 2 týmy, zatímco my jsme doufali, že obě utkání zvládneme bez zranění. Vzhledem k našemu počtu hráčů nebyl prostor pro nějaké změny v sestavě a tak rozložení bylo celkem jasné hned od začátku. Na náhře se objevil již zmíněný Ondřej Dvořáček, diagonální post zaujal Zdeněk Kerbr, blok obvyklá dvojice Martin Bořil a Jiří Kohl a smečařské posty kapitán mužstva Michal Půža a Lukáš Procházka.

Do prvního setu jsme vstoupili poměrně vlažně a přestože soupeř hrál bez svého nahrávače, což ho silně oslabilo, nedokázali jsme se koncentrovat na svoji hru a zbytečnými chybami jsme dovolili klukům z Litomyšle pohodlně bodovat. Zlepšenou hrou v prostřední fázi a problémy na souhře v útoku soupeře jsme smazali několika bodové manko a v dramatické koncovce, kdy jsme prohrávali dokonce 24:23, jsme převážili ručičky na misce vah na naší stranu a vyhráli první set v poměru 28:26. Skvělý start do prvního utkání.

Soupeř do druhého setu vstoupil razantně a my nedokázali najít adekvátní recept na jeho jednoduchý, ale přesto účinný útok a naopak jsme se často trápili při vlastní hře v útoku. To způsobilo několika bodové vedení, které si zkušený tým, jakým Litomyšli bezesporu je, dokázal již pohlídat a tak jsme prohráli 25:21.

Třetí set byl naprosto odlišný od setu druhého. Rychle jsme si vytvořili 5 bodové vedení, soupeř často chyboval, měl problémy především na příhře, kde náhradní nahrávač měl poté velmi omezené možnosti na roztrhání naší obrany a zlepšenou hrou obou našich středových hráčů nejen na obraně, ale i útoku, jsme dokázali toto bodové vedení nejen podržet, ale postupně i navýšit a pohodlně jsme si dokráčeli k jednoznačnému vítězství 25:14.

Možná takto jednoznačné vítězství, možná i druhá strana, sehrály roli v průběhu čtvrtého setu.

Nezalekl se ztráty předchozího setu jednoznačným poměrem a opět svoji navrácenou jednoduchou, ale trpělivou hrou, lehce bodoval. Naopak našemu celku se opět nevyhnuly chyby, především z hlavního kůlu, kdy kvalitní soupeřův blok často zcela nekompromisně zastavoval naše útoky. To v celku znamenalo ztrátu setu poměrem 25:21 a rozhodnutí v posledním, tedy pátém setu neboli tie-breaku.

Vědomi si faktu, že dnes opravdu máme možnost soupeře porazit a nyní již není na co čekat, doslova jako uragán jsme vlítli na soupeře, který se s naší odvážnou a bojovnou hrou a chutí jít si za vítězstvím, nedokázal srovnat a dovolil nám odskočit na stav 6:0. Toto vedení při zkrácené hře jsme již nepustili a set vyhráli 15:5 a celý zápas tedy vítězně pro nás 3:2! Dva body jsme tedy měli jisté.

Po cca 30 minutové pauze vyhrazené na oddych a občerstvení v místním bufetu jsme nastoupili k druhému zápasu. Bohužel euforie z vítězství v prvním zápase rychle vystřídalo vystřízlivění a soupeř, který byl rozhodnut vyhrát tento zápas. Jako mávnutím proutku se zlepšila celková jejich hra, především na nahrávce, kdy tak kvalitní smečaři již poté neměli problém zúročit dobře připraveného míče nad sítí. Naopak na naší straně došlo ke ztrátě koncentrace, zhoršenému příjmu, slabší náhře a zbytečným chybám poté na útoku a tak jsme v podstatě soupeři první set druhého zápasu darovali a prohráli 25:17.

Vědomi si faktu, že pokud budeme pokračovat v takto předváděné úrovni hry, není možné bojovat o další body. Změna v koncentraci a odhodlání přispěla hned od začátku k viditelnému zlepšení hry, což se také projevilo do stavu, který se zastavil až na 12:4. Bohužel toto vedení se velice rychle zmenšilo a po několika minutách jsme dokonce prohrávali 14:13. Od tohoto stavu až do konce setu došlo k přetahování o každý bod, a když jeden ze soupeřů dokázal bodovat vícekrát za sebou, druhý ho v následných rozehrách dokázal napodobit. V koncovce jsme se dostali do vedení a měli setbol za stavu 24:23, ale soupeř jako poslední dokázal uhrát více bodů v řadě a set nám doslova ukradl poměrem 26:24.

Prohraná koncovka druhého setu na nás nenechala větší stopy a my stále bojovali o každý bod, abychom se udrželi v zápase a vynutili si tak čtvrtý a případně i pátý set. Na obou týmech se již projevovala únava a z toho pramenící chyby na obou stranách. Skvělou výměnu zakončenou kvalitní obranou nebo útokem vystřídala hloupá chyba na podání a obráceně. Protože však ani jeden z celků nechtěl připustit odskočení soupeře na větší bodový rozdíl, set opět dospěl do koncovky. V ní i díky větší odhodlanosti a trochu štěstí zvítězil domácí celek v poměru 28:26 a vyhrál tak celý zápas 3:0, což může působit jednoznačně, ale na vítězství se velmi nadřel. Nás může mrzet především nevyužitý náskok v druhém setu a prohrané obě koncovky nejtěsnějším rozdílem.

Celkově vzato však hodnotíme vystoupení v Litomyšli za úspěšné a jako odměnu jsme si dopřáli týmový oběd v místní restauraci u Medvěda, kde jsme si pochutnali na skvělém jídle a lehce podebatovali o proběhlém dvojutkání.

Rádi bychom závěrem pozvali všechny příznivce volejbalu na první domácí utkání, které se uskuteční v neděli 26. října od 10 hodin (pozor na změnu času) v hale Gymnázia K.V.Raise!

Lukáš Procházka

Komentáře  

#1 Václavka 2014-10-22 10:04 Citovat
Hodně štěstí v neděli!

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit