Proti Třebové opět pouze za 2 body

O prodlouženém víkendu a tradičně v neděli 27.10. 2013 jsme v tělocvičně hlineckého gymnázia přivítali tým z České Třebové. Česká Třebová v předchozích dvou kolech neztratila ani bod a to jsme byli rozhodnuti změnit.

Za příjemného, téměř jarního počasí, jsme se dobře naladěni sešli v 9 hodin v tělocvičně hlineckého gymnázia. Následující minuty měly klasický průběh, příprava hřiště, míčů, "empiru" pro rozhodčího a další drobnosti. Po odpracování přípravy klasická rozcvička, okořeněná "košandou", po rozpinkání a rozsmečování jsme mohli těsně po 10 hodině zahájit první zápas.

Zápas jsme začali v sestavě M. Půža, Málek (oba smeč), Kohl, Procházka (oba blok), Veselý (náhra), Jirmásek (univerzál) a na liberu řídil obranu Ondra Dvořáček. Bohužel zápas se pro nás od začátku nevyvíjel vůbec dobře, hostující tým v prvním setu v pohodě přidával body na svou stranu a nám se naopak nedařilo vůbec nic. Pro nás to  znamenalo ztrátu prvního setu. Do druhého setu jsme vstoupili odhodláni odčinit bídný výkon z předchozího setu. Zlepšeným výkonem celého týmu jsme set dostali do vyrovnané koncovky, kterou jsme však absolutní nekoncetrovaností prohráli. Podobný průběh měl také 3. set, takže konečné skóre je 0:3 (-13, -23, -22).

Po nezbytném občerstvení a cca 20 minutách jsme zahájili druhý zápas. Sestava doznala dvou změn a to za Půžu přišel na smeč Odvárka, pro kterého to byla domácí premiéra. Dále za Procházku nastoupil na blok Bořil, který odehrál ostrý zápas po 2 týdenní přestávce. Do druhého zápasu jsme šli s jasným cílem, "urvat" vítězství za každou cenu. A to se nám v prvním setu podařilo, soupeře jsme přehráli agresivitou a především pak bojovným výkonem, kdy Ondra Dvořáček předváděl na příjmu a při obraně v poli doslova neuvěřitelné zákroky. S přehledem vedeme 1:0. Ve druhém setu očekáváme zlepšený výkon Třebovských hráčů a to se také potvrzuje, nezvládáme odolat tlaku hostujícího týmu a na počítadle je tedy skóre 1:1. Třetí set byl svým průběhem nejvyrovnanější, skóre se přelévá z jedné strany na druhou, nakonec však ovládneme koncovku a můžeme se radovat z vedení 2:1 a zisku minimálně 1 bodu. Ve čtvrtém setu jsme rozhodnuti zápas ukončit, bohužel se nám to nepodařilo a na řadu tak přichází již potřetí v této sezoně tie-break. Do tie-breaku nastupuje místo Jirmáska Procházka a tento taktický manévr se trenérovi podařil. Zlepšeným výkonem především na bloku ničíme soupeře, který se již nezmohl na žádný odpor. Konečný výsledek SKO Hlinsko A - TJ Sokol Česká Třebová II B 3:2(16,-21,25,-17,8). Ve druhém zápase zářil především Jirka Kohl, jehož bloky měly ligové parametry.

Oba zápasy jsme odehráli za bedlivého dozoru trenéra Jiřího Půži.

Fotky ze zápasu naleznete prozatím pouze na našich Facebookových stránkách na adrese https://www.facebook.com/volejbalHlinsko. Všechny informace jsou veřejné, takže není třeba mít účet na Facebooku.

Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří si do haly našli cestu a po celou dobu nás neúnavně podporovali! Děkujeme!

Již tuto sobotu 2.11.2013 zajíždíme do Litomyšle, kde se pokusíme získat první tříbodové vítězství v této sezoně (a nejlépe rovnou dvě :)).