Vstup do sezóny nám v Letohradu nevyšel

První letošní dvojzápas jsme odehráli v neděli 13.10. 2013 na hřišti vzdáleného Letohradu.

Začínali jsme až v 11 hodin po dohrání zápasu domácích žen, které přivítaly tým Svitav. A rozhodně to nebyla špatná podívaná ;-). Do prvního zápasu jsme nastoupili po 4 trénincích v hale a oproti loňské sezoně se změnou na důležitém postu nahrávače. Tým opustil Martin Hudík, kterého do sezony nahradil chotěbořský Aleš Veselý. Další změna už je hlavně pozitivní, do týmu se plně zapojil Miloš Odvárka, který v zápasech ukazuje, že bude plnohodnotným hráčem. I z těchto důvodů jsme byli plni očekávání, jak se tyto změny projeví na našich výsledcích.

První zápas v soutěži byl jako na houpačce, s přehledem jsme vyhráli první set. Druhý set jsme po ostudném výkonu prohráli. Tato série se ještě jednou zopakovalo a hned v prvním zápase sezony jsme se dostali do nevyzpytatelného tie-breaku. Ten se po koncentrovaném výkonu daří vyhrát a připisujeme si, vzhledem k italskému bodování, první dva body do tabulky. Celý zápas jsme odehráli v sestavě Půža, Málek (oba smeč), Kohl, Bořil (oba blok), Veselý (náhra), Jirmásek (univerzál) a na liberu odehrál výborný zápas Lukáš Procházka.

Před naším zápasem obsadily palubovku opět ženy, takže nám nezbylo nic jiného, než se vydat občerstvit do blízké letohradské restaurace. Po vydatném obědě a odehrání zápasu žen se nakonec dostalo i nás. Nutno dodat, že náš druhý zápas začal až kolem 4 hodiny odpolední. Do zápasu jsme byli nuceni udělat jednu změnu, kdy se na post univerzála posunul místo zraněného Jirmáska Málek a na jeho místo nastoupil Odvárka, pro kterého šlo o premiéru v soutěži KP1.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s přehledem, dařilo se především Odvárkovi. Bohužel se nepodařilo proměnit ve vítězství slibné vedení 23:19 a úvodní set jsme nakonec ztratili v poměru 24:26. Tento okamžik se nakonec ukázal jako rozhodující a i přes jasně vyhraný druhý set jsme další dva sety ztratili a celý zápas tak prohráli v poměru 3:1.

Orel Jednota Letohrad A – SKO Hlinsko 2:3 (-17,12,-26,17,-12) a 3:1(26,-13,16,20)

Vzhledem k italskému bodání soutěže je tento výsledek pro nás neúspěchem, když jsme získali pouhé 2 body ze 6 možných. Nejlepší hráči Hlinska – Procházka, Odvárka. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli 20.10. 2013 do Chocně. První domácí zápas pak odehrajeme v neděli 27.10.2013 v hale Hlineckého gymnázia.

 

VM+

Napsal Václav Málek

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit