Hlinsko skončí nejhůře druhé!

V neděli 19.2.2012 přivítali volejbalisté Hlinska na své palubovce 3. celek průběžné tabulky – TJ Energetik Chvaletice A. Na hřišti se zároveň bojovalo o 2. místo v soutěži, takže v každém případě bylo o co hrát. K důstojnému rozloučení s domácí palubovkou pro tuto sezonu v KP-1 pomohla i velmi početná skupina domácích příznivců, kteří neúnavně podporovali hlinecké volejbalisty a i díky této skvělé podpoře se domácím podařilo druhé místo v soutěži uhájit.

Teoreticky je stále možné soutěž i vyhrát, ale díky několika smolným porážkám na začátku sezony již to hlinečtí nemají ve svých rukou.

SKO Hlinsko A – TJ Energetik Chvaletice A 3:0 (24,19,24)

Nedělní ráno zastihlo domácí tým v dobré pohodě, takže po klasickém rozcvičení doplněném dovednostní soutěží ve střelbě na koš se mohlo začít bojovat také pod vysokou sítí. Od začátku si domácí udržují několika bodový náskok, který si i před drobné zaváhání udržují i v konce a získávají tak první set. Druhý set skončil jednoznačným vítězstvím domácích hráčů, když se soupeř z Chvaletic nedostal ani na 20 bodů. Vedení 2:0 domácí již po několikáté v této sezoně ukolébalo a hosté se tak dostávají do výraznějšího vedení. Náskok hostů se domácím s trochou štěstí daří stáhnout až v samotné koncovce a zaplněná hala může vidět radost domácích hráčů – Hlinsko vítězí 3:0. I přes drobné výpadky v podobě ztráty koncentrace odehráli výborný zápas všichni hráči. Kolektivní výkon domácích podpořili také výborní diváci, kteří celý zápas neúnavně podporovali hlinecké a spoustu podařených akcí odměnili nadšeným potleskem.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba smeč), Jiří Kohl, Martin Bořil (oba blok), Tomáš Jirmásek (universál), Martin Hudík (nahrávač), Ondřej Dvořáček (libero);  Trenér – Jiří Půža

 

SKO Hlinsko A – TJ Energetik Chvaletice A 3:0 (18,16,27)

Druhý zápas začíná hodinu po skončení prvního utkání, za domácí nastupuje na bloku Aleš Bažout místo Martina Bořila. Domácí vstupují do zápasu s vědomím, že k udržení druhého místa v soutěži stačí vyhrát 2 sety. To se proti odevzdaným hostujícím hráčům daří, vedení 2:0 z pohledu domácích a opět se dostavuje ztráta koncentrace, což má opět za následek výrazný náskok hostů ve 3. setu. Koncovka tohoto setu se musí líbit všem divákům, kteří dorazili ve velkém počtu také na druhý zápas. Precizní obranou a důrazným útokem domácí vymazali náskok soupeře, v samotné koncovce se vedení přelévá z jedné strany na druhou, až po několika dlouhých výměnách ukončují domácí třetí set a tím také celý zápas.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba smeč), Jiří Kohl, Aleš Bažout  (oba blok), Tomáš Jirmásek (universál), Martin Hudík (nahrávač), Ondřej Dvořáček (libero) ; Trenér – Jiří Půža

Za výkon v obou zápasech lze pochválit celý tým, který se celou sezonu prezentuje velmi kolektivním pojetím hry a z dosažených výsledků lze vyčíst, že tato souhra nese své ovoce. Největší „výhrou“ však v neděli byla bouřlivá podpora domácích diváků, kteří v obou zápasech hnali domácí volejbalisty za vítězstvím a patří jim za to velký dík.

V sobotu 25.2.2012 odehrají hlinečtí poslední zápas v tomto ročníku KP-1, kdy zajíždějí k zápasu do Svitav. Na celkové hodnocení  ještě bude čas po skončení sezony, nicméně již nyní lze tento rok považovat za velmi úspěšný a nezbývá než věřit, že na povedené vystoupení v KP-1 budeme moci navázat i příští rok.

 

 

VM+

Napsal Václav Málek

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit