Vítězná série volejbalistů Hlinska pokračuje

Po dvou domácích výhrách v minulém týdnu proti okresnímu rivalovi z Chrudimi (3:0,3:0), cestovali hlinečtí volejbalisté až do dalekého Lanškrouna a nevedlo se jim vůbec špatně.

 

VO TJ Lanškroun A - SKO Hlinsko A  0:3 (-17,-10,-13)

Začátek prvního zápasu byl stanoven již na 9 hodinu, což přineslo komplikace v podobě brzkého odjezdu směrem do Lanškrouna. Naštěstí k tomuto faktu přistoupil každý velmi odpovědně a až na tuhý mráz (-26°C ve Ždírci nad Doubravou) se vše obešlo bez vážnějších komplikací. Po cestě proběhla vítaná zastávka na kávu ve Svitavách, po které již následuje přesun přímo do haly v Lanškrouně.

Po příjezdu následuje klasické rozcvičení, při kterém se snažíme rozhýbat promrzlá a ztuhlá těla. Vlastní zápas proběhl téměř v tréninkovém tempu, kdy se domácí prakticky nedostali do hry. O jasném průběhu zápasu hovoří skóre jednotlivých setů, kdy domácí dosáhli nejvíce na 17 bodů v úvodním setu. V zápase se dařilo prakticky všem hráčům, kteří do zápasu nastoupili.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba smeč), Jiří Kohl, Martin Bořil(oba blok), Tomáš Jirmásek(universál), Martin Hudík(nahrávač), Ondřej Dvořáček (libero) ; Trenér – Jiří Půža

 

VO TJ Lanškroun A - SKO Hlinsko A 0:3 (-31,-22,-21)

Před startem druhého zápasu, který začínal 15 minut po skončení prvního, došlo v týmu Hlinska hned ke dvojímu střídání. Na lavičku se vydali odpočívat a povzbuzovat své kamarády Václav Málek (S) s Martinem Bořilem(B) a na hřiště se dostal blokař Aleš Bažout a nyní již hrající trenér, smečař, Jiří Půža, u kterého šlo o herní premiéru v tomto ročníku KP-1. Nezbývá než dodat, že šlo o premiéru více než vydařenou.

V úvodu druhého zápasu se hlinečtí sžívali s novou sestavou, takže se domácí dostali k nepříjemnému náskoku, jenž se hostujícímu týmu podařilo vymazat až v koncovce setu, kterou také po dramatickém boji ovládli. První set byl nejvyrovnanějším setem z obou zápasů, druhý a třetí set ovládl hostující tým s několika bodovým náskokem a víceméně s přehledem si pohlídal druhé dnešní vítězství. Velmi dobře zahrál v tomto zápase hrající „coach“ Jiří Půža, který svým útokem podpořeným precizní obranou na síti táhl hostující tým k zaslouženému vítězství.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Jiří Půža (oba smeč), Jiří Kohl, Aleš Bažout (oba blok), Tomáš Jirmásek (universál), Martin Hudík (nahrávač), Ondřej Dvořáček (libero); Hrající trenér – Jiří Půža

Díky výborným  výsledkům v posledních zápasech se SKO Hlinsko posunulo již na druhé místo, kde si zároveň vytvořilo velmi slibný náskok dvou bodů. V případě vítězství v příštím zápase proti třetím Chvaleticím, zakončí SKO Hlinsko premiérovou sezonu v KP-1 na vynikajícím 2. místě.

Přijďte nás podpořit v posledním domácím zápase tohoto ročníku, kdy již tuto neděli 19.2.2012 přivítáme tým z Chvaletic.  Zápasy začínají v 10:00 a v cca 12:30.

 

 

VM+

Napsal Václav Málek

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit