2 HAVLBALL: Senzační druhé místo v Havlíčkově Brodě!!!

V neděli 6. března proběhl další z řady turnajů modrého minivolejbalu s názvem HAVLBALL. Tentokrát se pořádání turnaje ujal Sokol a Jiskra Havlíčkův Brod a již tradičně na něm nechyběly reprezentantky SKO Hlinsko.

Turnaje se účastnilo dvacet čtyři družstev, která byla rozdělena do pěti skupin, kde hrál každý tým s každým. Poté proti sobě hrály týmy, které obsadily stejné místo v původních skupinách. Každý zápas trval deset minut. 

Za SKO Hlinsko na turnaji bojovala dvě družstva ve složení Lucie Klasová a Zuzana Holfeuerová a Anežka Břízová a Kristýna Chlupáčová

Lucka a Zuzka hned v úvodním utkání setřásly nervozitu a trochu neučesanou hrou se jim podařilo soupeřky udolat. Tím získaly sebevědomí a v dalších zápasech ve skupině nedaly protivnicím šanci a jednoznačně zvítězily. Ve skupině o první až páté místo se nadále prezentovaly odvážným a bojovným výkonem, kdy se děvčatům podařilo dvakrát zvítězit, a dvakrát odešla poražena, když v posledním zápase prohrála spíš s únavou než se soupeřem. Díky tomu Lucka a Zuzka obsadily senzační druhé místo, což je nejlepší umístění v historii SKO Hlinsko v soutěžích minivolejbalu! Tento úspěch je cennější o to, že děvčata dosáhla na medaili už ve svojí druhé sezoně HAVLBALLu. 

Premiéru na turnaji si odbylo družstvo ve složení Anežka Břízová a Kristýna Chlupáčová. Přes to, že úkolem dívek bylo především sbírat zkušenosti a sehrát se, v počáteční skupině hrály vyrovnaná utkání, ale podařilo se jim vyhrát pouze jednou. V zápasech o konečné umístění dvakrát vyhrály, jednou remizovaly a jednou utrpěly porážku, což stačilo na pěkné patnácté místo

Věříme, že se naše minivolejbalistky budou i nadále zlepšovat a minimálně stejný výkon předvedou nejen v dalších zápasech, ale především na domácím turnaji, který proběhne 22. května na kurtech v Olšinkách.

 

FOTOGRAFIE z turnaje najdete na našem facebooku.

 

Napsal Lenka Juklová

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit